Wychodząc naprzeciw wyzwaniom związanym z aktualną sytuacją epidemiczną poszerzyliśmy ofertę świadczonych usług o DEZYNFEKCJĘ ELEKTROSTATYCZNĄ.
Wprowadzenie wielu obostrzeń związanych z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii COVID –19 wymogło na naszych klientach natychmiastową reakcję w postaci wdrożenia procedur związanych ze skuteczną dezynfekcją powierzchni.
Kluczowe czynniki determinujące wybór konkretnej metody dezynfekowania powierzchni to:
– czas realizacji
– skuteczność metody.
Oczekiwaniem naszych klientów było zastosowanie przez nas metody gwarantującej kompleksową dezynfekcję wskazanego obszaru w możliwie krótkich czasie. Wybraliśmy metodę dezynfekcji elektrostatycznej, jako spełniającej oczekiwania zleceniodawców.
Na czym polega dezynfekcja elektrostatyczna?
Elektrostatyka jest stanem naturalnym.
Stosowana przez PGCiD metoda polega na dodawania ładunku elektrycznego do kropelek roztworu dezynfekującego podczas wykonywania natrysku. Kropelki roztworu dezynfekującego, podobnie jak magnesy, są przyciągane do siebie i przyczepiają się, gdy jedna powierzchnia jest bardziej naładowana dodatnio niż druga. Metoda ta umożliwia pokrywanie najtrudniej dostępnych powierzchni w krótkim czasie (w przeciwieństwie do np. Ozonowania).
Zalety
JAKOŚĆ SANITYZACJI:
Rozpylony roztwór szybko przylega do wszystkich powierzchni, nawet zakrzywionych, nie tworzy aglomerowanych kropelek i dociera nawet do trudno dostępnych obszarów
WYGODA
Lekki i wygodny w użyciu, nie męczy operatora nawet podczas kilkugodzinnej pracy
ZWIĘKSZONA WYDAJNOŚĆ
Ma pozytywny wpływ na absencję w miejscu pracy oraz na ogólny poziom bezpieczeństwa obiektu
AUTONOMIA OPERACYJNA
Dzięki bateriom litowym możliwa jest ciągła praca do 6 godzin
Zapasowy akumulator podwaja czas pracy